O NAS

Galeria

Nowości

Produkty

Usługi

Viessmann

DKEO

Linki
FORTINUM Sp. z o.o.
FORTINUM BUDOWNICTWO
Konstrukcje budowlane
Prace wykończeniowe
Roboty instalacyjne
Zagospodarowanie terenów
Pompy ciepła
Instalacje wentylacji
Klimatyzaja i rekuperacja
Oczyszczalnie ścieków
Folia EPDM
Ogrodzenia i ogrody
Klimatyzaja i rekuperacja

Domy jednorodzinne coraz częściej wyposażone są w instalację rekuperacji, która pozwala uzyskać oszczędności energetyczne w okresie jesienno-zimowym, dodatkowo zapewniajac stałą i kontrolowana przez uzytkowników wentylację pomieszczeń.
Instalacja ta jest montowana na etapie stanu surowego, gdyz zajmuje najwiecej przestrzeni ze względu na duże przekroje przewodów.
Klimatyzacja będąca instalacją kompletnego przygotowania powietrza, w zakresie wymaganych temperatur  jak i wilgotności ma zastosowanie w większych obiektach, ze względu na stosunkow wysoką cenę instalacji. W budownictwie jednorodzinnym znalazły natomiast powszechne zastosowanie urzadzenia wyntylacyjne zasadniczo obniżające temperaturę w okresie letnim oraz umożliwiające podgrzewanie w okresach przejściowych (wiosna, jesień), zwane popularnie klimatyzatorami.

Jednak właściwe przygotowanie budynku do wielu lat satysfakcjonującej eksploatacji wymaga głębszego zastanowienia nad oczekiwaniami użytkowników, elastycznością budżetu w okresie inwestycji oraz eksploatacji- mając na uwadze stale rosnące ceny nośników energii. Dlatego też istotny jest przemyślany projekt systemu zaopatrzenia w ciepło, w powietrze wyntylujące oraz zabezpieczenia obiektu przed zwyżkami temperatur w okresie upałów.
  
O NAS
Galeria
Nowości
Produkty
Usługi
Viessmann
DKEO
Linki